خواص ژل رویال برای افزایش قد را دست کم نگیرید

Rate this post

شما هنوز با عسل بهاره سبلان آشنا نیستید و شاید ازدوستان خود قیمت این محصول را شنیده باشید و طبیعتا اکنون فکر می کنید “خرید عسل طبیعی اصل برای بارداری؟! چه  فایده ای دارد؟”

از ژل رویال برای افزایش قد نیز به عنوان یک ماده طبیعی و البته خاص استفاده می شود، این ماده توانسته نتایج مثبتی بر روی بسیاری از افراد داشته است. اگرچه نتایج منفی آن هم قابل توجه است؛ اما به نظر می رسد اثرات آن بر روی افزایش قد بسیاری از نوجوانان قابل دفاع باشد. ژل رویال خالص توانسته نظر بسیاری از محققان را مبنی بر تواناییش برای افزایش قد به خود جلب کند و حتی تحقیقات بالینی نیز در این زمینه انجام شده است.در این مطلب تلاش شد تا به صورت مختصر به بررسی بالینی و علمی اثرگذاری ژل رویال بر روی افزایش قد اشاره شود. اگر علاقه مند هستید تا قدتان در سنین نوجوانای به خوبی رشد کند یا اگر این خواسته را برای فرزند خود دنبال می کنید، احتمالا این مطلب می تواند برایتان جذاب باشد.

خواص ژل رویال برای افزایش قد را دست کم نگیرید

 

از نظر علمی، چرا ژل رویال برای افزایش قد مفید است؟

اسیدهای چرب مشتق شده از ژل رویال تعدیل کننده عملکردهای گیرنده استروژن هستند.

ژل رویال که توسط زنبورهای عسل تولید و به عنوان یک عنصر غذایی و دارویی استفاده می شود، دارای اثرات استروژن مانند است.

البته ژل رویال، چگالی استخوان که آن چیزی است که از استروژن انتظار داریم را افزایش نمی دهد.

در یک بررسی علمی، تاثیر احتمالی سه اسید چرب ژل رویال (اسیدهای چرب ژل رویال) (۱۰-hydroxy-2-decenoic-10H2DA, 3,10-dihydroxydecanoic-3,10DDA, sebacic acid-SA) بر علامت دهی استروژن در سیستم های مختلف سلولی بررسی شد.

در سلول های MCF-7، اسیدهای چرب ژل رویال، در غیاب استرادیول ((۲)E)، جذب گیرنده های استروژن (ER) را به پروموتر pS2 و سطح mRNA pS2 فقط از طریق ERβ و نه ERα تعدیل می کند، در حالی که در حضور ((۲)E) فاکتورها هر دو ERβ و ERα را تعدیل می کنند.

از نظر علمی، چرا ژل رویال برای افزایش قد مفید است؟

توابع ERalpha که شامل AR-1 نیستند احتمالاً باعث کاهش قد می شوند؛ زیرا ژل رویال خالص ممکن است فقط ERBeta را تعدیل کند که بسیار امیدوارکننده است.

همچنین مصرف عسل پارس خمین به جلوگیری از سقط جنین کمک می کند و باعث شیردهی طبیعی بهتر مادر می شود.

به علاوه، در غیاب اسیدهای چرب ژل رویال، تجدید نیروی ((۲)E) ناشی از پپتید EAB1 هم‌فعالساز به ERα پوشانده شده و فعالسازی واسطه با عنصر استروژن (ERE) ناشی از ((۲)E) مهار می شود.

در سلول های HeLa، در غیاب ((۲)E)، فاکتورهای معاملاتی مهار ERE واسطه توسط ERβ را مهار می کنند اما ERα را مهار نمی کنند.

در حالی که در حضور ((۲)E) ، فاکتورهای ERE فعالیت ERE را توسط ERβ و ERα مهار می کنند.

آیا ژل رویال برای بزرگسالان نیز منجر به افزایش قد می شود؟

آیا ژل رویال برای بزرگسالان نیز منجر به افزایش قد می شود؟

با توجه به ژل رویال و گرده زنبور عسل، کاهش احتمال از دست رفتن استخوان به دلیل پوکی استخوان در یک مدل موش اووفارکتومی شده می شود.

ژل رویال خالص  میزان فسفات و کلسیم را افزایش می دهد. چهار گروه موش هیچ تفاوتی در BMD کلی نشان ندادند که اگر قد افزایش یابد افزایش می یابد.

با این وجود هیچ گروهی نبود که ژل رویال را بدون هیچ چیز دیگری مصرف کند. همچنین تخمدان های موشهایی که ژل رویال مصرف کردند برداشته شدند.

این مطالعه بیان می کند که ژل رویال باعث افزایش تستوسترون میشود.

اسید ۱۰-هیدروکسی-۲-دکنوئیک از ژل رویال: یک داروی بالقوه برای روماتیسم، مشخص کرده که ژل رویال ممکن است مسیرهای علامت دهی p38 کیناز و c-Jun N-terminal kinase-AP-1 را مسدود کند.

اثرات مصرف طولانی مدت ژل رویال خالص بر وزن هیپوفیز و بیان ژن در موش های ماده میانسال، نشان می دهد که ژل رویال ممکن است نقش های هیپوفیزی مربوط به تیروئید داشته باشد.

تأثیر اسید کافئین اسید فنوتیل استر (CAPE)، ژل رویال و کورکومین بر بیان ژن سلول های ADAMTS-1 ، -۵ و -۹ در سلول های کندروسارکومای OUMS-27: یک مطالعه مقدماتی اظهار داشت که CAPE، ژل رویال و کورکومین مانع افزایش IL-a (از طریق Nf-kappaB) در ADAMTS1 ، ۵ و ۹ میشود.

با توجه به اثرات مکمل ژل رویال بر وزن بدن و مصرف رژیم غذایی در زنان دیابتی نوع ۲ ، ژل رویال TRPA1 و TRPV1 را فعال می کند.

این مطالعه داده های قد را در بزرگسالان اندازه گیری کرد اما متأسفانه داده ها را منتشر نکرد.

به طور کلی اگرچه برای نوجوانان ممکن است مصرف ژل رویال برای افزایش قدموثر باشد؛ اما داده دقیقی مبنی بر اینکه ژل رویال برای افزایش قد در بزرگسالان نیز موثر باشد وجود ندارد. هرچند تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

source:https://www.asalna.ir

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
تماس بگیرید